{{ location.label }}
{{ location.label }}
Skąd lecisz?
Gdzie lecisz?
Kiedy odlatujesz?
No, no, chyba jesteś zapalonym podróżnikiem. Niestety ponad 10 lotnisk to zbyt dużo dla nas...
Wybierz datę w przyszłości. Kiedy tylko zaczniemy oferować podróże w czasie, damy Ci o tym wiedzieć.
No, no - mamy do czynienia z podróżnikiem w czasie! Upewnij się, że data powrotu jest po dacie odlotu.
Planujesz z niesłychanym wyprzedzeniem, a my niestety nie radzimy sobie z lotami w przyszłości odleglejszej niż 12 miesięcy.
Search to anywhere cannot be combined with specific dates.

bRyanair oferuje kosmiczne loty za $50. Konkurencja dla Virgin Galactic?

Back to news

Fotolia_54944557_XS.jpg

Medialne doniesienia o Ashtonie Kutsherze i jego bilecie na lot w kosmos z ostatnich dni zostały szybko usunięte w cień przez wiadomość, która zwaliła wszystkich z nóg. Dobrze znane irlandzkie tanie linie lotnicze bRyanair postanowiły stanąć do współzawodnictwa z Virgin Galactic w najbardziej śmiałym projekcie w historii lotnictwa – w lotach kosmicznych. Reporterzy WhichAirline uczestniczyli w konferencji prasowej.

Skąpo odziane hostessy na konferencji

Dzisiejsza konferencja była nietuzinkowym wydarzeniem. Dyrektor generalny linii bRyanair – Bryan O'Dreary wkroczył dziarsko do pomieszczenia prasowego w towarzystwie odzianych w kuse bikini dziewcząt znanych z rozbieranego kalendarza bRyanaira. Nim padły pytania oznajmił z pompą „To będzie mały krok dla linii bRyanair ale jazda jak diabli dla przeciętnego pasażera klasy ekonomicznej”.

Usunął maski tlenowe z samolotów

O'Dreary jest kontrowersyjną postacią, która zdobyła sławę swoimi barwnymi wystąpieniami w mediach i szeregiem spornych decyzji jak np. usunięcie masek tlenowych z pokładów samolotów w celu zyskania miejsca na dodatkowy płatny bagaż podręczny i broszury reklamowe. Nie przejmując się krytyką O'Dreary argumentował „Chciałbym się rozprawić z rozpowszechnionym wyobrażeniem, według którego pasażerowie bez masek nieuchronnie uduszą się w krytycznej sytuacji. Nasze bezstronne i kontrolowane eksperymenty dowodzą, że determinacja kontynuowania życia i korzystania z naszych genialnych piątkowych promocji, zwiększa szansę na przeżycie trzy razy więcej niż maski tlenowe!”

Współpraca z Rosjanami

O'Dreary nie starał się kryć pogardy, kiedy padło oczywiste pytanie o jego konkurenta Virgin Galactic. Bez wahania odpalił: *„Podczas gdy Branson trwoni pieniądze na nikomu niepotrzebne badania, my nieodmiennie staramy się obniżać koszty. Dlatego chcemy skorzystać z istniejących technologii i infrastruktury. Po radzieckim programie podboju kosmosu została masa w miarę dobrze zachowanego i działającego sprzętu, którego tony walają się na terenie kosmodromu Bajkonur. Co za marnotrawstwo! Dodatkowo osiągnęliśmy z Rosjanami wstępne porozumienie, na mocy którego przejmujemy jedną z ich krążących wokół Ziemi stacji kosmicznych. Niech Ashton Kutcher traci majątek na coś równie obłędnie przecenionego jak jego tak zwany aktorski talent. Nasze loty są dla 99% obywateli świata!” *

Bilety w jedną stronę już od $50

Następnie O'Dreary zaprezentował model biznesowy bRyanair Cosmic. Zgodnie z oczekiwaniami będzie to dobrze wypróbowany model tanich linii lotniczych, w myśl którego cena biletu pokrywać będzie jedynie przelot z miejsca wystrzelenia do punktu docelowego. Resztę obejmującą skafander kosmiczny, zapas tlenu i dostęp do próżniowych toalet można nabyć na dodatkową opłatą. O'Dreary wywołał niedowierzanie stwierdzeniem „Dzięki temu modelowi jesteśmy w stanie osiągnąć cenę $50 za lot jedną stronę. Nie zamierzamy wtykać nosa w plany wakacyjne naszych pasażerów – jeśli chcą, mogą zamawiać loty w jedną stronę. Jest to ich sprawa.”

Czas pokaże, czy bRyanair Cosmic podzieli los innego przedsięwzięcia tego krzykliwego Irlandczyka – bRyanair Atlantic, projektu który sromotnie odpadł już w przedbiegach. Jeśli tym razem O'Dreary dopnie swego, to walka na rynku usług lotniczych, która zdawała się już osiągnąć kulminację, wzrośnie i osiągnie całkiem dosłownie nowy pułap.

Kategorie

Przemysł lotniczy

Komentarze

 • Sławek

  około 7 laty temu

  Prima aprilis prowokuje do takich właśnie żartów. Mamy nadzieję, że nasz psikus Cię rozbawił.

 • Gość

  około 7 laty temu

  Wolałbym jednak wrócić.
  A swoją droga czego to ludzie na prima aprilis nie wymyśla.

Skomentuj

Lubisz WhichAirline?

Zanim opuścisz stronę...

Uważasz, że WhichAirline.pl to przydatny serwis? Większość Twoich również by tak uważała. Rozsyłaj wici!