{{ location.label }}
{{ location.label }}
Skąd lecisz?
Gdzie lecisz?
Kiedy odlatujesz?
No, no, chyba jesteś zapalonym podróżnikiem. Niestety ponad 10 lotnisk to zbyt dużo dla nas...
Wybierz datę w przyszłości. Kiedy tylko zaczniemy oferować podróże w czasie, damy Ci o tym wiedzieć.
No, no - mamy do czynienia z podróżnikiem w czasie! Upewnij się, że data powrotu jest po dacie odlotu.
Planujesz z niesłychanym wyprzedzeniem, a my niestety nie radzimy sobie z lotami w przyszłości odleglejszej niż 12 miesięcy.
Search to anywhere cannot be combined with specific dates.

Wizz Air: odprawa online

Back to news

Fotolia_47511654_XS.jpg

Wizz Air to węgierskie linie lotnicze, które ze względu na względnie niskie ceny są częstym wyborem polskich podróżnych. Przewoźnik ten obsługuje m.in. Gdańsk (GDN). Skąd oferuje loty do Londynu, Mediolanu czy Oslo.

Jak opisaliśmy z jednym z wcześniejszych artykułów (wizz air: bagaż), pasażerowie tych linii mogą za dodatkową opłatą mogą przewozić bagaż rejestrowany. Nowością w tym kontekście jest fakt, że Wizz Air wdraża obecnie internetowy system odpraw. Jak będzie działać odprawa przez internet? Zobaczmy.

Odprawa przez internet  – dlaczego warto?

Przede wszystkim zacznijmy od powodu, dla którego warto odprawić swój bagaż przez internet. Oszczędzamy po pierwsze pieniądze, a po drugie czas. Z wprowadzeniem możliwości odprawy wiąże się bowiem także wprowadzenie opłaty za odprawę na lotnisku. Tym samym odprawa na lotnisku staje się kolejną dodatkową usługą. Wysokość tej opłaty to 5 EUR lub 10 EUR, jeżeli zostanie opłacona na lotnisku w dniu odlotu. Odprawa przez internet czy też jak niektórzy mówią „odprawa online” jest całkowicie bezpłatna (sam bagaż rejestrowany w dalszym ciągu kosztuje!)

A jak to działa?

Po wypełnieniu formularza z danymi osobowymi, przystępujemy do wyboru usług dodatkowych, jak na przykład przewóz autobusem z lotniska, wysyłanie potwierdzenia w formie wiadomości tekstowej czy odprawa przez internet właśnie. W meni wybieramy ilość sztuk bagażu rejestrowanego i sposób odprawy.

Od kiedy?

Wprawdzie na stronach linii Wizz Air znajdujemy zawiadomienie o tym, że „Wizz Air wdraża obecnie internetowy system odpraw„ o raz o tym, że tak system jak i opłaty będą wdrożone 1 kwietnia 2011, ale pozostaje nam stwierdzić, że musiało dojść do poślizgu. W chwili, gdy piszemy te słowa usługa jeszcze nie jest dostępna.

Komentarze

  • adam

    około 4 laty temu

    bez mnadzieja nie polecam

Skomentuj

Lubisz WhichAirline?

Zanim opuścisz stronę...

Uważasz, że WhichAirline.pl to przydatny serwis? Większość Twoich również by tak uważała. Rozsyłaj wici!