{{ location.label }}
{{ location.label }}
Skąd lecisz?
Gdzie lecisz?
Kiedy odlatujesz?
No, no, chyba jesteś zapalonym podróżnikiem. Niestety ponad 10 lotnisk to zbyt dużo dla nas...
Wybierz datę w przyszłości. Kiedy tylko zaczniemy oferować podróże w czasie, damy Ci o tym wiedzieć.
No, no - mamy do czynienia z podróżnikiem w czasie! Upewnij się, że data powrotu jest po dacie odlotu.
Planujesz z niesłychanym wyprzedzeniem, a my niestety nie radzimy sobie z lotami w przyszłości odleglejszej niż 12 miesięcy.
Search to anywhere cannot be combined with specific dates.

Tanie linie lotnicze do Polski

Back to news

Fotolia_42659877_XS.jpg

Witamy. Tytuł dzisiejszego artykułu nie pozostawia wątpliwości co do treści – postanowiliśmy dokonać przeglądu tanich linii lotniczych latających do oraz z Polski. Jacy niskobudżetowi przewoźnicy oferują loty do naszego kraju? Jakie lotniska obsługują? I co poza tym warto o nich wiedzieć?

Przy wyborze linii lotniczych sugerowaliśmy się liczbą polskich lotnisk, na których są obecni a co za tym idzie, ilością oferowanych połączeń.

Ryanair

Irlandzkie tanie linie lotnicze, to firma której nie trzeba reklamować – agresywny a chwilami nawet bezczelna polityka PR tego przewoźnika to najlepsza kampania reklamowa. A oto polskie lotniska z których lata Ryanair:

 • Bydgoszcz
 • Kraków
 • Gdańsk (GDN)
 • Katowice
 • Łódź Lublinek
 • Poznań
 • Rzeszów
 • Szczecin Goleniów
 • Wrocław

Na stronie Ryanaira znajdziecie szeroką paletę Europejskich destynacji, od standardu, jak np. Dublin, Sztokholm, Alicante, Barcelona czy Malaga, te mniej popularne jak Shannon czy Malta. Ceny biletów u tego przewoźnika zaczynają się zwykle od PLN 39 (np. za Gdańsk-Oslo Rygge) bez dodatkowych opłat i wszelkich usług dodatkowych.

Wizzair

Wizz Air to przewoźnik mniej imponujący rozmiarami floty niż jego poprzednik, ale całkiem silnie reprezentowany w Polsce. Charakterystyczne barwy Wizz Aira możecie ujrzeć na lotniskach:

 • Gdańsk
 • Katowice
 • Łódź
 • Poznań
 • Warszawa
 • Wrocław

Sieć połączeń tego węgierskiego niskobudżetowego przewoźnika dobrze dopełnia ofertę linii Ryanair. I tak na przykład z Gdańska dolecimy do takich miast jak Stavanger, Malmoe, Budapeszt czy Cork. Z nieobsługiwanej przez irlandzkiego giganta Warszawy Wizz Air przetransportuje nas do takich miast jak Doncaster czy Glasgow Prestwick. Z Poznania zaś dolecimy do Rzymu.

Tutaj na miejscu będzie zwrócić Waszą uwagę na fakt, że Wizz Air niedawno wprowadził odprawę przez internet, co pozwala zredukować koszty podróży, lub też je ponieść jeśli decydujemy się na odprawę na lotnisku.

Norwegian Air Shuttle

Norwegian Air Shuttle jest bez wątpienia przewoźnikiem tanim na tle LOTu lub linii KLM, ale pobieżny rzut oka na cennik tych norweskich linii pozwala skonstatować, że ich taryfy nie zawsze powodują zawrót głowy na tle krzykliwych reklam np. linii Ryanair. Pamiętajmy jednak, że ceny Norwegiana, to rzeczywiste ceny, które zapłacimy, a nie podstawy ceny za bilet, do których należy dodać szereg opłat. Przy odrobinie szczęścia z Norwegianem przelecimy się na trasie Gdańsk – Oslo na jakieś PLN 100–200. Poza Gdańskiem Norwegian lata z następujących polskich lotnisk.

Polskie lotniska z których operuje Norwegian to Warszawa, Kraków, Gdańsk, czy Szczecin Goleniow (SZZ).

Z mniej widocznych tanich przewoźników należy wymienić jak następuje:

Brytyjskie easyJet oraz jet2. Obie linie latają z Krakowa. Różnica polega na tym że, o ile jet2 oferuje tylko połączenie Kraków – New Castle, to oferty od linii easyjet jest dużo szersza: Belfast, Bristol, Dortmund, Edynburg, Liverpool czy Londyn Gatwick. Szczególnie kusi połączenia Kraków-Paryż CDG (w porównaniu do lotów z Krakowa do peryferyjnego Paryża Beauvais).

Hiszpański Vueling obsługuje również tylko jedno lotnisko, mianowicie Warszawa (WAW) i kusi nas lotami do takich destynacji jak Madryt czy Malaga. O ile ceny lotów u Vuelinga spadają czasem do marnych EUR 10, dotyczy niestety głównie lotów w obrębie Hiszpanii. Loty z Warszawy kosztują często ponad EUR 100.

Na koniec trzeba wspomnieć o dwóch niemieckich przewoźnikach, które podobnie jak ich brytyjscy konkurenci obsługują port lotniczy w Krakowie. Są to GermanWings oraz Air Berlin.

Air Berlin wyróżnia się tym, że oferuje loty długodystansowe, które, jak wiadomo, nie są specjalnością tanich linii lotniczych. I tak z na witrynie! Air Berlin możemy znaleźć loty na trasie Kraków-Nowy Jork za trochę ponad PNL 1000 czy też Kraków – Montego Bay.

Za to GermanWings koncentruje się na europejskich celach podróży i zawiezie nas do szerokiej gamy miast począwszy od Ankary, przed Londyn a skończywszy na Barcelonie.

Kategorie

Praktyczne porady

Komentarze

× Tego artykułu nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierszą osobą!

Skomentuj

Lubisz WhichAirline?

Zanim opuścisz stronę...

Uważasz, że WhichAirline.pl to przydatny serwis? Większość Twoich również by tak uważała. Rozsyłaj wici!