{{ location.label }}
{{ location.label }}
Skąd lecisz?
Gdzie lecisz?
Kiedy odlatujesz?
No, no, chyba jesteś zapalonym podróżnikiem. Niestety ponad 10 lotnisk to zbyt dużo dla nas...
Wybierz datę w przyszłości. Kiedy tylko zaczniemy oferować podróże w czasie, damy Ci o tym wiedzieć.
No, no - mamy do czynienia z podróżnikiem w czasie! Upewnij się, że data powrotu jest po dacie odlotu.
Planujesz z niesłychanym wyprzedzeniem, a my niestety nie radzimy sobie z lotami w przyszłości odleglejszej niż 12 miesięcy.
Search to anywhere cannot be combined with specific dates.

Tanie linie lotnicze – koniec ery?

Back to news

Fotolia_52110394_XS.jpg

Bardzo przywykliśmy w ostatnich latach do przysłowiowych podróży za złotówkę i regularnych wyprzedaży. Niestety musimy się pogodzić z tym, że tanie latanie, którego uroki Polacy odkryli kilka lat temu, może powoli odchodzić do przeszłości.

Analizy i prognozy cen paliw to nie tylko przedmiot zainteresowania ekonomistów, ale i źródło zgryzot posiadaczy samochodów, a w ostatnich czasach także tych podróżnych dla których tanie bilety lotnicze to być lub nie być dla ich wakacyjnych rodzinnych wyjazdów.

Ceny ropy rosną nieustannie i osiągają poziom $120 za baryłkę, a jako że ceny tego surowca to ogromna część kosztów w przemyśle lotniczym, zmusza to tak tanie linie lotnicze jak i tradycyjnych przewoźników do podnoszenia cen biletów.

Przykładem są tanie linie lotnicze Ryanair, które już ogłosiły podwyżki cen biletów, mimo że zyski tego przewoźnika jak i liczba pasażerów w ostatnich latach stale rosną. Nowe ceny staną się faktem najpóźniej do marca roku 2012, a podawanym powodem są rosnące ceny paliw. Podobne sygnały docierają od giganta powstałego w wyniku połączenia British Airways oraz linii Iberia.

Zatem jeśli zapowiedzi się sprawdzą, a wiele wskazuje na to, że tak będzie, to czeka nas stopniowy wzrost cen. Nie czekaj na podwyżki – znajdź tanie połączenia lotnicze, dopóki jest z czego wybierać.

źródła: telegraph.co.uk

Kategorie

Przemysł lotniczy

Komentarze

× Tego artykułu nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierszą osobą!

Skomentuj

Lubisz WhichAirline?

Zanim opuścisz stronę...

Uważasz, że WhichAirline.pl to przydatny serwis? Większość Twoich również by tak uważała. Rozsyłaj wici!