{{ location.label }}
{{ location.label }}
Skąd lecisz?
Gdzie lecisz?
Kiedy odlatujesz?
No, no, chyba jesteś zapalonym podróżnikiem. Niestety ponad 10 lotnisk to zbyt dużo dla nas...
Wybierz datę w przyszłości. Kiedy tylko zaczniemy oferować podróże w czasie, damy Ci o tym wiedzieć.
No, no - mamy do czynienia z podróżnikiem w czasie! Upewnij się, że data powrotu jest po dacie odlotu.
Planujesz z niesłychanym wyprzedzeniem, a my niestety nie radzimy sobie z lotami w przyszłości odleglejszej niż 12 miesięcy.
Search to anywhere cannot be combined with specific dates.

Tanie linie lotnicze: rezerwuj bilet i... płacz z rozpaczy

Back to news

Fotolia_40740952_XS.jpg

Zatem zdobyliście Wasz wymarzony tani bilet lotniczy. Wszystko jest, jak ma być. Data odlotu pokrywa się z urlopem, a niska cena biletu pozwala trochę zaszaleć na miejscu. Już niemal zaczynacie wielkie pakowanie, gdy po bliższym przyjrzeniu się wydrukowanemu elektronicznemu biletowi, dociera do Was, że nie lotniskiem docelowym nie jest, jak zakładaliście, Londyn Heathrow ale Londyn Stansted (STN).

„W czym problem?” zapyta ktoś w swej naiwności. Ano kilometrach. W jakichś sześćdziesięciu kilometrach. A co za tym idzie w dalszych wydatkach na transport z odległego lotniska do centrum miasta. A miało być tak tanio.....

Nie tylko Londyn

Powyżej poruszony problem nie dotyczy niestety tylko stolicy Wielkiej Brytanii. Jest raczej charakterystyczny dla całej grupy małych lotnisk używanych przez tanie linie lotnicze jak np. Linie lotnicze Ryanair, które używają port lotniczy Milan Bergamo położony 59.6 km od Milanu. Z liniami Wizz Air z kolei dostaniemy się na Londyn Luton (LTN) 55.3 km od stolicy. Inne popularne lotniska tego typu to Paryż Beauvais 89.9 km od Paryża lub Barcelona Girona w rekordowej odległości 91.4 km od Barcelony.

Pytanie, które narzuca się niejako automatycznie brzmi – jak pokonać trasę między lotniskiem a właściwym celem naszej podróży i ile za to zapłacimy?

Rozwiązanie

Dobre wiadomości dla tych z Was, którzy kierują się do Londynu. Nie muszą zmagać się z dylematem z rodzaju „latać na Londyn Heathrow (LHR) i mieć bliżej do Londynu, czy też postawić na Stansted i wydawać pieniądze na dojaz do centrum?”. Rozwiązanie tego jakże ciężkiego dylematu to Easybus.co.uk.

Jeśli na nazwa brzmi cokolwiek znajomo, to Wasze skojarzenia idą dobrym torem. Podobnie jak podniebny odpowiednik tego autobusowego przewoźnika, transportuje podróżnych tanio np. na wyspy, Easybus.co.uk dokonuje reszy i za tak samo niskie ceny, zabiera ich do miasta. Co więcej ukazanie biletu lotnicznego z logiem easyJet-u nie jest warunkiem podróżowania z przedsiębiorstwem Easybus.

Co do cen, to warto wspomnieć, że przy odrobinie szczęścia, załapiemy się na biletu już na 2 funty. Teraz możemy w czystym sumieniem, stosować określenie „tanie podróżowanie” w odniesieniu do naszej eskapady.

Pozostaje żywić nadzieję, że w ślady easyJeta pójdą inni przewoźnicy.

Kategorie

Praktyczne porady

Komentarze

× Tego artykułu nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierszą osobą!

Skomentuj

Lubisz WhichAirline?

Zanim opuścisz stronę...

Uważasz, że WhichAirline.pl to przydatny serwis? Większość Twoich również by tak uważała. Rozsyłaj wici!