{{ location.label }}
{{ location.label }}
Skąd lecisz?
Gdzie lecisz?
Kiedy odlatujesz?
No, no, chyba jesteś zapalonym podróżnikiem. Niestety ponad 10 lotnisk to zbyt dużo dla nas...
Wybierz datę w przyszłości. Kiedy tylko zaczniemy oferować podróże w czasie, damy Ci o tym wiedzieć.
No, no - mamy do czynienia z podróżnikiem w czasie! Upewnij się, że data powrotu jest po dacie odlotu.
Planujesz z niesłychanym wyprzedzeniem, a my niestety nie radzimy sobie z lotami w przyszłości odleglejszej niż 12 miesięcy.
Search to anywhere cannot be combined with specific dates.

Ryanair w sądzie

Back to news

Fotolia_54944557_XS.jpg

Tanie linie lotnicze Ryanair nie należą do firm, które stronią od konfliktu, o czym wiedzą dobrze wszyscy, którzy czytają nagłówki prasowe, w których ten ten irlandzki przewoźnik w upodobaniem gości. Dotarła do nas wiadomość, że linie pozywają belgijscy pracownicy. Co tym razem przeskrobał irlandzki gigant?

Już od dłuższego czasu tak Ryanair jak i inne tanie linie lotnicze jak na przykład easyJet są w ogniu krytyki. Niedawno pisaliśmy o tym, że takie praktyki tanich przewoźników jak ukryte opłaty ściągnęły na siebie gniew Unii Europejskiej.

Inna kwestia, która nie po raz pierwszy jest kością niezgody między liniami Ryanair a ich pracownikami to prawo pracy. Obecny konflikt wybuchł między belgijską załogą Ryanaira a przewoźnikiem właśnie na tym tle. Związek zawodowy oskarża firmę o przenoszenie pracowników bez powiadomienia z dostatecznym wyprzedzeniem, nierozwiązanie kwestii wypłaty za czas choroby oraz o obarczanie pracowników kosztami kupna uniformu.

Kierownictwo Ryanaira, ze swojej strony odrzuca oskarżenia, jako bezpodstawne i obliczone na ściąganie uwagi. Według przewoźnika koszty uniformu pokryte są ze specjalnego dodatku na uniform właśnie, a wszystkie inne kwestie regulowane są w myśl irlandzkiego prawa pracy, które Ryanair, dodajmy, konsekwentnie stara się stosować w krajach, gdzie prowadzi działalność.

Tu możemy przypomnieć, że te największe europejskie tanie linie lotnicze w popisowych akcjach odwetowych są w stanie podjąć radykalne kroki. W podobnym konflikcie wokół prawa pracy Ryanair wycofał się z portu lotniczego w śródziemnomorskim mieście Marsylia nie tak dawno temu.

Kategorie

Przemysł lotniczy

Komentarze

× Tego artykułu nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierszą osobą!

Skomentuj

Lubisz WhichAirline?

Zanim opuścisz stronę...

Uważasz, że WhichAirline.pl to przydatny serwis? Większość Twoich również by tak uważała. Rozsyłaj wici!