{{ location.label }}
{{ location.label }}
Skąd lecisz?
Gdzie lecisz?
Kiedy odlatujesz?
No, no, chyba jesteś zapalonym podróżnikiem. Niestety ponad 10 lotnisk to zbyt dużo dla nas...
Wybierz datę w przyszłości. Kiedy tylko zaczniemy oferować podróże w czasie, damy Ci o tym wiedzieć.
No, no - mamy do czynienia z podróżnikiem w czasie! Upewnij się, że data powrotu jest po dacie odlotu.
Planujesz z niesłychanym wyprzedzeniem, a my niestety nie radzimy sobie z lotami w przyszłości odleglejszej niż 12 miesięcy.
Search to anywhere cannot be combined with specific dates.

Lotnisko Warszawa uczy o prawach pasażera

Back to news

Fotolia_12936663_XS.jpg

Lotnisko Chopina w Warszawie, było kilka dni temu jednym w europejskich portów lotniczych edukujących podróżnych na temat ich praw w ramach akcji „Dzień Pasażera”.

W tej szeroko zakrojonej akcji wzięły udział porty lotnicze z 23 europejskich krajów, a między nimi właśnie Warszawa (WAW). A o jej konieczności nie trzeba chyba przekonywać w dobie strajków, wybuchów wulkanów oraz innych utrudnień w ruchu lotniczym.

Mimo, że upłynęło już kilka lat od powstania i wejścia w życie rozporządzenia (WE) nr 261/2004 traktującego o prawach pasażera, tak naprawdę mało kto w pasażerów jest w tej materii dobrze poinformowany, a ostatnie lata obfitujące w zaskakujące warunki pogodowe i inne okoliczności powodujące tak masowe spóźnienia jak i odwoływanie lotów potwierdzają to.

I właśnie to legło u podstaw informacyjnej kampanii przeprowadzonej pod auspicjami Sieci Europejskich Centrów Konsumenckich reprezentując tak kraje wspólnoty jak i Norwegię i Islandię. Jednym z zadań tej organizacji jest właśnie informowanie konsumentów o przysługujących im prawach.

Z tej okazji uruchomiono witrynę internetową dla wszystkich tych, którzy czują, że ich prawa zostały naruszone, albo też chcą się zorientować zawczasu. Zachęcamy do odwiedzenie tej strony: Prawa Pasażera w Europie.

Kategorie

Prawa pasażera

Komentarze

× Tego artykułu nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierszą osobą!

Skomentuj

Lubisz WhichAirline?

Zanim opuścisz stronę...

Uważasz, że WhichAirline.pl to przydatny serwis? Większość Twoich również by tak uważała. Rozsyłaj wici!