{{ location.label }}
{{ location.label }}
Skąd lecisz?
Gdzie lecisz?
Kiedy odlatujesz?
No, no, chyba jesteś zapalonym podróżnikiem. Niestety ponad 10 lotnisk to zbyt dużo dla nas...
Wybierz datę w przyszłości. Kiedy tylko zaczniemy oferować podróże w czasie, damy Ci o tym wiedzieć.
No, no - mamy do czynienia z podróżnikiem w czasie! Upewnij się, że data powrotu jest po dacie odlotu.
Planujesz z niesłychanym wyprzedzeniem, a my niestety nie radzimy sobie z lotami w przyszłości odleglejszej niż 12 miesięcy.
Search to anywhere cannot be combined with specific dates.

Lotniska w Norwegii - Port Lotniczy Oslo Torp

Back to news

Fotolia_52110394_XS.jpg

Polaków jeżdżących do Norwegii przybywa z roku na rok, tak turystów jak i osób wyjeżdżających do tego pięknego kraju w celach zarobkowych, do czego z pewnością przyczyniły się między innymi taniejące w ostatnich latach połączenia lotnicze.

Jednym z przewoźników oferujących loty do Norwegii jest Wizz Air, obsługujący trzy porty lotnicze w Norwegii, w tym bardzo popularne Lotnisko Oslo Torp. I to właśnie o nim piszemy dzisiaj. Kto doczyta dzisiejszy artykuł, dowie się, jakie dramatyczne zdarzenia miały miejsce na lotnisku Torp w 1994.

Położenie i transport

Lotnisko Torp, znane również jak Oslo Sandefjord zawiera w swojej nazwie odniesienie do stolicy Norwegii delikatnie mówiąc na wyrost. Od stolicy dzieli nas bowiem dystans 118 kilometrów. Naturalne pytanie brzmi – jak dostać się do stolicy z lotniska? Istnieje kilka przedsiębiorstw autobusowych zapewniających transport na tejże trasie.

  • Torpekspressen jeździ pomiędzy Oslo, Drammen a portem lotniczym Oslo Torp.
  • Telemarkekspressen jeździ pomiędzy Seljord, portem lotniczym Oslo Torp a miastem Tønsberg.
  • Telemarkekspressen jeździ pomiędzy Kristiansand – Grenland (Skjelsvik i Rugtvedt) – oraz Sandefjord. Uwaga autobus nie zatrzymuje się przy lotnisku ale na leżącym nieopodal przystanku Fokserød. Odlegość między przystankiem a lotniskie można pokonać na piechotę, albo podjechać taksówką.
  • TIMEkspressen numer 14 jeździ pomiędzy miejscowościami Stavern, Larvik, Sandefjord oraz Oslo. Ten autobus również nie zatrzymuje się przy lotnisku Fokserød.
  • Konkurrenten jeździ pomiędzy Kristiansand i Sandefjord (również Fokserød).
  • Ostatni przewoźnik to Lavprisekspressen zapewniający transport na trasie Stavanger, Kristiansand, Oslo. Dokonując rezerwacji można zastrzec sobie, aby kierowca zatrzymał się na lotnisku.

Jakie linie lotnicze latajł do Oslo Torp

Na tym niewielkim lotnisku położonym w regionie Østlandet, czyli we wschodniej Norwegii, spotkamy się z takimi przewoźnikami jak: Air France, Delta Air Lines, KLM, Norwegian Air Shuttle, Ryanair, Wizz Air, Widerøe, SAS czy airBaltic.

Dla lecących z Polski liczy się jednak zasadniczo Wizzair mający w swojej ofercie takie połączenia jak:

Czy wiesz że?

Na lotnisku Oslo Torp rozegrały się jedne z najdramatyc­zniejszych scen z udziałem zakładników, jakie zna Norwegia. W roku 1994 dwóch szwedzkich bandytów pojmało w trakcie pełnej dramatyzmu ucieczki dwoję emerytów i funkcjonariusza policji. Akcja policyjna, która miała miejsce na lotnisku, była pierwszą w historii kraju, w której funkcjonariusze otrzymali rozkaz strzelać z zamiarem zabicia w przypadku nastąpienia takiej konieczności.

Kategorie

Przemysł lotniczy

Komentarze

× Tego artykułu nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierszą osobą!

Skomentuj

Lubisz WhichAirline?

Zanim opuścisz stronę...

Uważasz, że WhichAirline.pl to przydatny serwis? Większość Twoich również by tak uważała. Rozsyłaj wici!