{{ location.label }}
{{ location.label }}
Skąd lecisz?
Gdzie lecisz?
Kiedy odlatujesz?
No, no, chyba jesteś zapalonym podróżnikiem. Niestety ponad 10 lotnisk to zbyt dużo dla nas...
Wybierz datę w przyszłości. Kiedy tylko zaczniemy oferować podróże w czasie, damy Ci o tym wiedzieć.
No, no - mamy do czynienia z podróżnikiem w czasie! Upewnij się, że data powrotu jest po dacie odlotu.
Planujesz z niesłychanym wyprzedzeniem, a my niestety nie radzimy sobie z lotami w przyszłości odleglejszej niż 12 miesięcy.
Search to anywhere cannot be combined with specific dates.

Linie lotnicze w Polsce. Przeloty krajowe to nie tylko LOT

Back to news

Fotolia_44261036_XS.jpg

Od lat ci z podróżujących po Polsce, którzy nie dysponują własnym pojazdem, byli postawieni przed następującym wyborem – smutna rzeczywistość PKP, autobusy lub też LOT. Ostatnio można odnieść wrażenie, że coś się w tym względzie zmienia.

LOT Polish Airlines, czy też Polskie Linie Lotnicze LOT miał zaskoczyły nas w niedalekiej przeszłości udostępniając niedrogie krajowe bilety lotnicze. Do dzisiaj znaleźć tanie loty z Warszawy do szeregu polskich miast w cenie PLN 200 za bilet powrotny.

Tym niemniej paliwo drożeje, a o sytuacji finansowej tego przewoźnika mówi się dużo złego, także nie wiadomo, jak długo te ceny utrzymają się. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że na rodzimym rynku istnieją alternatywy. Mowa tu o dwóch przewoźnikach: Eurolot oraz OLT Jet Air.

OLT Jet Air

OLT Jet Air to wspólne przedsięwzięcie OLT Ostfriesische Lufttransport oraz Jet Air. Ostatnio dokonało się przejęcie obu firm przez Amber Gold, co wiąże się przeprofilowaniem i otworzeniem nowych połączeń. Kardynalne pytanie – gdzie i za ile.

Od 31. października OLT Jet Air zacznie latać na trasach:

Poza tym linie oferują takie połączenia jak:

  • Gdańsk – Warszawa
  • Gdańsk – Wrocław
  • Wrocław – Warszawa
  • Monachium – Heringsdorf/Świ­noujście

Przeciętne loty krajowe kosztują ok. PLN 195, ale przy odrobinie szczęścia znajdziemy i połączenia do Berlina za PLN 45.

Eurolot

Eurolot podobnie jak Jet Air oferuje regionalne połączenia krajowe. Sieć połączeń tego przewoźnika obejmuje następujące miasta:

Jak widać, Eurolot dobrze uzupełnia ofertę wyżej wspomnianych linii OLT Jet Air. Przeciętna cena biletów na loty w jedną stronę to PLN 195, co może nie stanowi wielkiej pokusy dla podróżujących na trasie Kraków – Poznań, ale jest całkiem rozsądną stawką na odcinku Kraków – Gdańsk.

Kategorie

Przemysł lotniczy

Komentarze

× Tego artykułu nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierszą osobą!

Skomentuj

Lubisz WhichAirline?

Zanim opuścisz stronę...

Uważasz, że WhichAirline.pl to przydatny serwis? Większość Twoich również by tak uważała. Rozsyłaj wici!