{{ location.label }}
{{ location.label }}
Skąd lecisz?
Gdzie lecisz?
Kiedy odlatujesz?
No, no, chyba jesteś zapalonym podróżnikiem. Niestety ponad 10 lotnisk to zbyt dużo dla nas...
Wybierz datę w przyszłości. Kiedy tylko zaczniemy oferować podróże w czasie, damy Ci o tym wiedzieć.
No, no - mamy do czynienia z podróżnikiem w czasie! Upewnij się, że data powrotu jest po dacie odlotu.
Planujesz z niesłychanym wyprzedzeniem, a my niestety nie radzimy sobie z lotami w przyszłości odleglejszej niż 12 miesięcy.
Search to anywhere cannot be combined with specific dates.

Latanie samolotem w ciąży

Back to news

Fotolia_34550618_XS.jpg

Podróżowanie samolotem w ciąży to kwestia, która pojawia się od czasu do czasu na forach i stronach internetowych. Przyjrzyjmy się temu w skrócie punktu widzenia przepisów – czy podróż samolotem w ciąży jest dozwolona? Jeśli tak, to jakich zaświadczeń wymagają linie lotnicze?

Warto wspomnieć, że do tej kwestii różne linie lotnicze odnoszą się indywidualnie. Na przykład LOT Polish Airlines wymaga zaświadczenia lekarskiego od momentu, gdy ciąża jest widoczna, co nie jest przesadnie jasnym kryterium. Przewoźnik ten precyzyjniej odnosi się do zaawansowanej ciąży. Pasażerki od 32. tygodnia ciąży muszą przedstawić zaświadczenie MEDIF, które wypełnia lekarz prowadzący ciążę.

Niektórzy przewoźnicy wymagają szczegółowych informacji, jak na przykład o ewentualnych powikłaniach czy też o terminie porodu, zaś inni nie zezwalają kobietom między 34. a 36. tygodniem ciąży na podróż na pokładzie swych samolotów.

Także z powyższego wypływa, że w każdym przypadku warto skontaktować się a) z lekarzem b) z przewoźnikiem, a ponadto w przypadku zaawansowanej ciąży pamiętać o wspomnianym wyżej formularzu MEDIF.

Kategorie

Praktyczne porady

Komentarze

× Tego artykułu nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierszą osobą!

Skomentuj

Lubisz WhichAirline?

Zanim opuścisz stronę...

Uważasz, że WhichAirline.pl to przydatny serwis? Większość Twoich również by tak uważała. Rozsyłaj wici!