{{ location.label }}
{{ location.label }}
Skąd lecisz?
Gdzie lecisz?
Kiedy odlatujesz?
No, no, chyba jesteś zapalonym podróżnikiem. Niestety ponad 10 lotnisk to zbyt dużo dla nas...
Wybierz datę w przyszłości. Kiedy tylko zaczniemy oferować podróże w czasie, damy Ci o tym wiedzieć.
No, no - mamy do czynienia z podróżnikiem w czasie! Upewnij się, że data powrotu jest po dacie odlotu.
Planujesz z niesłychanym wyprzedzeniem, a my niestety nie radzimy sobie z lotami w przyszłości odleglejszej niż 12 miesięcy.
Search to anywhere cannot be combined with specific dates.

Hologramy jak z «Gwiezdnych Wojen» na lotniskach. Ciekawe widea!

Back to news

Fotolia_52110394_XS.jpg

Ciekawa nowinka z dziedziny nowoczesnych technologii pojawiła się na kilku brytyjskich lotniskach. Tłumy pasażerów przewijające się przez lotniskowe hale instruowane są mianowicie przez holograficznych pracowników lotniska.

Pojawienie się tych realistycznych substytutów pracowników z krwi i kości jest swego rodzaju testem. Jeśli okaże się on pomyślny, możemy oczekiwać powielenia tego pomysłu przez inne porty lotnicze.

Wyjaśniają obostrzenia dotyczące przewozu płynów

(Manchester (MAN)) jest dużym lotniskiem z liczbą podróżnych sięgającą ponad 17 milionów za rok 2010. Od czasu wprowadzenia zaostrzonych przepisów dotyczących przewozu płynów w 2006 minęło już kilka lat, ale część z tego tłumu odwiedzających Port Lotniczy Manchester zdaje się niedoinformowana tej kwestii.

Kierownictwo lotniska próbowało zmienić ten stan rzeczy za pomocy plakatów, ulotek i innych środków, ale zdaje się, że te sposoby nie zadziałały. Zatem teraz sięgnięto po nowinkę, jaką są holograficzne wizerunki ochrzczone jako John i Julie. Ta sympatyczna dwójka umieszczona została na terminalu numer 1, gdzie udziela informacji podróżującym. Podobno niektórzy z pasażerów odruchowo wyciągają dokumenty na widok tym cyfrowych pracowników lotniska zmyleni ich podobieństwem do oryginałów.

Zobaczcie sami:

Nowe twarze na lotnisku w Luton

Także Londyn Luton (LTN) może pochwalić się dwojgiem nowych zatrudnionych. Już samo szybkie wypowiedzenie ich imion zdradza co nie co na temat technologi, która przyczyniła się do ich powstania – Holli & Graham.

O ile ich imiona, to pewnego rodzaju żart, ich rola na lotnisku jest brana jak najbardziej na poważnie. Tak w każdym razie zarzeka się dyrektor lotniska Glyn Jones, który jest przekonany, że realizm tych holograficznych postaci pomoże przykuć uwagę podróżnych, a tym samym usprawnić lotniskowe procedury i w ogólnych rozrachunku uprzyjemni życie tak pracownikom lotniska/linii lotniczych jak i pasażerom. Zresztą, posłuchajcie go sami:

Kategorie

Przemysł lotniczy

Komentarze

× Tego artykułu nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierszą osobą!

Skomentuj

Lubisz WhichAirline?

Zanim opuścisz stronę...

Uważasz, że WhichAirline.pl to przydatny serwis? Większość Twoich również by tak uważała. Rozsyłaj wici!