{{ location.label }}
{{ location.label }}
Skąd lecisz?
Gdzie lecisz?
Kiedy odlatujesz?
No, no, chyba jesteś zapalonym podróżnikiem. Niestety ponad 10 lotnisk to zbyt dużo dla nas...
Wybierz datę w przyszłości. Kiedy tylko zaczniemy oferować podróże w czasie, damy Ci o tym wiedzieć.
No, no - mamy do czynienia z podróżnikiem w czasie! Upewnij się, że data powrotu jest po dacie odlotu.
Planujesz z niesłychanym wyprzedzeniem, a my niestety nie radzimy sobie z lotami w przyszłości odleglejszej niż 12 miesięcy.
Search to anywhere cannot be combined with specific dates.

Bagaż na pokładzie. Warunki przewozu bagażu Wizzair

Back to news

Fotolia_34550618_XS.jpg

Drodzy czytelnicy whichairline.com, tym artykułem pragniemy otworzyć serię tekstów poświęconych zagadnieniom bagażu, Znajdziecie tu odpowiedź na pytania zaliczające się do takich kategorii jak limit bagażu rejestrowanego, limit bagażu podręcznego, opłaty za bagaż nadany itp.

Dzisiejszy artykuł traktuje o popularnych węgierskich tanich liniach lotniczych Wizzair operujących w Polsce z Warszawy, Katowic, Wrocławia, Łodzi oraz obsługujących Gdańsk (GDN).

Bagaż podręczny

Zacznijmy tej części naszego dobytku, którą linie lotnicze według własnych słów przewożą nieodpłatnie, a która w rzeczywistości wliczona jest w cenę biletu. Wizzair pozwala swoim pasażerom na wniesienie na pokład jednej sztuki bagażu podręcznego, którego wymiary nie przekraczają 55cm x 40cm x 20cm, a który waży maksymalnie 10 kg. Nadto podróżni mogą wziąć z sobą następujące przedmioty:

 • koc/płaszcz
 • telefon
 • lekturę na podróż
 • kule dla osoby niepełnosprawnej ruchowo
 • a przypadku małych dzieci (do 2 lat) składany wózek, pożywienie na drogę, małe łóżeczko

Podróżni, którzy przekroczą któreś z ograniczeń, muszą się liczyć z powrotem do punktu odpraw i koniecznością przepakowania/poz­bycia się części bagażu lub odprawienia naddatku, co wiąże się z opłatami.

Bagaż rejestrowany

Bagaż rejestrowany określany jest również jako bagaż odprawiany lub bagaż nadawany. Jak zwał, tak zwał; ważniejsze od nomenklatury są dwie rzeczy. Po pierwsze, bagaż rejestrowany jest odpłatny. Po drugie, ten rodzaj bagażu podlega również ograniczeniom.

Co do ograniczeń, to rozmiar jednej sztuki bagażu to maksymalnie: 1,499 m (szerokość), 1,194 m (wysokość) oraz 1,715 m (długość). Waga jednej sztuki bagażu nie może być większa niż 32 kg. Podróżny może mieć z sobą do 6 sztuk bagażu,

Opłata obowiązuje na każdą sztukę bagażu/za lot/za osobę. Naturalnie najtaniej jest zapłacić na bagaż rejestrowany przez internet, przy czym ten sposób zapłaty dostępny jest tylko do trzech sztuk bagażu. Za każdą kolejną musimy płacić na lotnisku.

 • Opłata przez internet/ telefonicznie: PLN 68
 • Opłata na lotnisku: PLN 136
 • Opłata przy wyjściu do samolotu : PLN 272

Pasażerowie Wiz Air Ukraine mogą czuć się uprzywilejowani – w ich przypadku pierwsza sztuka bagażu nadawanego wliczona jest w cenę biletu.

Możemy jeszcze dodać, że wózki dziecięce również podlegają odprawie, ale przewożone są bez dodatkowych opłat.

Komentarze

 • Joanna

  około 8 laty temu

  Dziękuje za odpowiedź. Dla pewności zadzwoniłam do Wizzaira - mogę to przewieść o ile nie ma ostrych krawędzi... Jak się stłucze to takie będą!
  Jak będzie to się przekonam w praktyce :)

 • Sławomir Budziak

  około 8 laty temu

  Witam Joanno,
  W pierwszym odruchu chciałem odpowiedzieć, że jedyne niebezpieczeństwo to to związane z potłuczeniem cennej ceramiki. Po zastanowieniu się, przypomniałem sobie, w ilu sytuacjach o zakazach decyduje czyjeś widzimisię. Wizzair wymienia pośród zakazanych przedmiotów m.in. "jakiekolwiek przedmioty, które nie nadają się do przewozu ze względu na wagę, rozmiar lub inne cechy". To można interpretować najzupełniej dowolnie. Moja to sugestia jest jak następuje - poprosić obsługę klienta Wizzaira o wiążącą odpowiedz, albo zapakować ceramikę w twardy pojemnik wypełniony np.watą i odprawić wraz z bagażem rejestrowanym. Powodzenia!

 • Joanna

  około 8 laty temu

  Czy mogę zabrać do bagażu podręcznego kilka sztuk ceramiki z Bolesławca?

 • Joanna

  około 8 laty temu

  Czy mogę zabrać do bagażu podręcznego kilka sztuk ceramiki z Bolesławca?

Skomentuj

Lubisz WhichAirline?

Zanim opuścisz stronę...

Uważasz, że WhichAirline.pl to przydatny serwis? Większość Twoich również by tak uważała. Rozsyłaj wici!